סנונית   מאמרים מאגרי מידע מאגרי מידע
 
תוכנת דורותרי - לעבוד בעברית ואנגלית

התוכנה פותחה על-ידי חברה ישראלית וניתנת להורדה מאתר דורותרי בכתובת www.dorotree.com. באתר גם חלק בעברית. התוכנה שניתן להוריד היא מסוג הדגמה (Demo), ואפשר לערוך בה עד 36 שמות בלבד. אנחנו מקווים שהמחקר שלכם יתפתח ושתגלו מהר ש 36 שמות זה מעט מדי.

אנו מביאים הסבר על השימוש בתוכנה זו משום שהיא אחת התוכנות שפותחו בהתאמה לחוקרים יהודים, ושניתן לעבוד איתן בעברית.

כדי להוריד את התוכנה יש להירשם באתר החברה. גודל התוכנה כ 9Mb. אם תרצו לקנות את התוכנה תצטרכו לשלם 212 ₪ כולל דמי משלוח.

לאחר התקנת התוכנה

מכיוון שלתוכנה יש קובצי עזרה בעברית, מומלץ להשתמש גם בהם כדי ללמוד כיצד לעבוד.

העבודה בתוכנה נעשית סביב בני-זוג. בכל פעם מוצג מסך שבחלקו העליון פרטי הבעל ובחלקו התחתון פרטי האשה. מצד שמאל - הורי הבעל והורי האשה. מצד ימין יופיעו ילדיהם. כדי לעבוד בעברית תוכלו לבחור את האפשרות 'עברית' בפעם הראשונה בה תפעילו את התוכנה, או שתוכלו תמיד לבחור באפשרות 'בחירת שפה' בתפריט 'אחזקה' - ולעבור לכל שפת ממשק שתבחרו. הממשק העברי הופך את כל העבודה לקלה ונעימה יותר.

כדי להוסיף שם, צריך ללחוץ על סמל העיפרון בסרגל העליון, או להקליק פעמיים עם העכבר על השדות המיועדים לשם האדם אותו רוצים להוסיף.

יפתח חלון ובו רשימת השדות למילוי - שם פרטי ומשפחה, תאריכי לידה ופטירה ומקומות. לכל אפשרות שני שדות - אחד למידע בעברית (מימין) ואחד למידע באנגלית (משמאל).

היתרון הגדול של תוכנת דורותרי הוא ביכולת להזין מידע בשתי השפות, ובכך לאפשר התאמה הן לצרכים המשפחתיים (או להגשת העבודה בבית-הספר) והן לשמירת והעברת המידע לתוכנות אחרות או למאגרי מידע ברשת.

להוספת בן או בת זוג יש להקליק הקלקה כפולה עם העכבר על השדות של בן הזוג. כדי להוסיף ילדים או הורים יש להקליק הקלקה כפולה על המקומות המתאימים, או לבחור באחת האפשרויות של הוספה בסרגל הכלים.

אפשרויות מעניינות נוספות בתוכנה זו הן מחשבון התאריכים המאפשר מעבר בין תאריכים לועזיים ועבריים.הועלה בתאריך - 21/1/2003 ע"י הפקה סנונית
bullet מאמרים bullet מאגרי מידע
השורשים שלי
על אודות עבודת שורשים מחקר גנאלוגי קבוצות דיון נווט אתרים
לדף הראשי
*
 
 

על אודות - עבודות שורשים - מחקר גנאלוגי - קבוצות דיון - נווט אתרים - לדף הראשי

.הופק בשיתוף מטה קרמניצר - שנהר. המזכירות הפדגוגית, משרד החינוך
(כל הזכויות שמורות © 2002. סנונית (ראה תנאי שימוש