סנונית   מאמרים מאגרי מידע מאגרי מידע
 
מאגר החוקרים JGFF

כתובת המאגר: http://www.jewishgen.org/jgff

מאגר מידע זה הוא המאגר המרכזי של האתר ובו יותר מ- 50,000 חוקרים, אותם ניתן לחפש על פי שמות משפחה או עיירות מכל העולם. המאגר נקרא JewishGen Family Finder (JGFF)
מטרת המאגר היא לחבר בין חוקרים שונים בעולם - על פי שם המשפחה או העיירה אותה הם חוקרים. החיפוש נעשה על יותר מ- 280,000 רשומות, בהן 80,000 שמות משפחה שונים מתוך כ-18,000 עיירות. כאשר תמצאו אנשים שחוקרים משפחות עם שמות כשלכם, או משפחות מהעיירות מהן באה המשפחה שלכם, תוכלו ליצור איתם קשר, ואם יש לכם מזל - תגלו קרובי משפחה חדשים, מהם תוכלו לקבל מידע רב שלא תמצאו בשום מקום אחר, ואולי גם הם יוכלו לקבל ממכם מידע שחסר להם.

כיצד לחפש?
כדי להגיע למאגר יש לבחור בקישור 'JGFF' בדף הראשי של Jewishgen, הקישור תחת הכותרת Research (מחקר). בדף שתקבלו יש ארבעה כפתורים מרכזיים:

 כפתורי 'כניסה', 'רשימה' ו 'עדכון' מיועדים למי שרוצה להירשם כחוקר במאגר. להסבר על כיצד להצטרף למאגר, לחצו כאן.
תחילת החיפוש נעשית על ידי לחיצה על הכפתור השמאלי, 'חיפוש'.
הדף שתקבלו מציג את הוראות החיפוש והשימוש באפשרויות החיפוש השונות, ובסופו תמצאו את טופס החיפוש:

 

באפשרותכם לחפש לפי שם משפחה, לפי שם העיירה או לפי צירוף של שניהם. משתמשים מתקדמים יכולים להשתמש במחרוזת חלקית או בחיפוש 'סאונדקס'.

כדי לחפש לפי שם משפחה או עיירה, רשמו את השם בשדה המתאים (surname או town). אפשר לחפש לפי חיתוך של שניהם (כלומר, על פי שניהם יחד).
שימו לב לאפשרות לבחור מדינה. עליכם לדעת כי החיפוש במדינה נעשה על פי הגבולות הנוכחיים של המדינה, ולא הגבולות שהיו בעבר (כמו למשל המדינות במזרח אירופה).

מתחת לשדות השמות תוכלו לבחור באפשרויות החיפוש (שימו לב - בעברית מקובל לתרגם את המונח string למילה 'מחרוזת'. הכוונה לרצף תווים שמהווה את מילת החיפוש):

  • חיפוש סטנדרטי (Standard) - חיפוש של המחרוזת המדויקת, כלומר המילה שרשמתם בדיוק.
  • חיפוש לפי מחרוזת תחילית (Wildcard) - חיפוש לפי התחלת המילה. אם רשמתם את השם Hirsh, תמצאו גם את השם Hirshfeld. אם אינכם בטוחים כיצד כותבים את שם העיר Vladivostok במזרח רוסיה, תוכלו לכתוב Vladi, ולקבל את כל הערים המתחילות באותיות אלה, וביניהן תמצאו את העיר שחיפשתם. עכשיו אתם גם יודעים כיצד כותבים את שם העיר, אם תרצו לבצע חיפוש מדוייק יותר.
  • חיפוש לפי צליל (Soundex) - התאמת השם שרשמתם לשמות דומים בצליל. חיפוש השם Rozen יתן גם את השמות Rosen או Rozin.  אגב, האותיות D-M שמופיעות באפשרות זו הן קיצור שמותיהם של ממציאי השיטה של דמיון שמות, Daitch ו- Mokotoff. עוד על שיטת החיפוש לפי צליל - Soundex - תוכלו לקרוא במאמר של ארנון בקהילת שורשים באתר תפוז.
  • חיפוש לפי מחרוזת חלקית (Partial Text) - חיפוש של האותיות שכתבתם גם בתחילת שם וגם באמצעו. למשל, אם תכתבו את השם Cohen, תקבלו גם את השם Hacohen.

בהמשך הטופס תוכלו לבחור בין חיפוש בכל הרשומות לבין חיפוש ברשומות שהתעדכנו בתאריך שתבחרו. על ידי בחירה בחיפוש לפי תאריך תוכלו למצוא רק את הרשומות שהתעדכנו מאז הפעם האחרונה בה ביקרתם באתר. בחיפוש ראשון מומלץ כמובן לחפש על כל הרשומות.

התחילו את החיפוש בלחיצה על הכפתור Search.

המשך - תוצאות החיפוש

bullet מאמרים bullet מאגרי מידע
השורשים שלי
על אודות עבודת שורשים מחקר גנאלוגי קבוצות דיון נווט אתרים
לדף הראשי
*
 
 

על אודות - עבודות שורשים - מחקר גנאלוגי - קבוצות דיון - נווט אתרים - לדף הראשי

.הופק בשיתוף מטה קרמניצר - שנהר. המזכירות הפדגוגית, משרד החינוך
(כל הזכויות שמורות © 2002. סנונית (ראה תנאי שימוש